تبلیغات
آزاد دندانپزشکی-ورودی مهر 84

آزاد دندانپزشکی-ورودی مهر 84
آزاد دندانپزشکی-ورودی مهر84 
قالب وبلاگ

روزنامه اعتماد نوشت:

گفت خزانه مگر در جیب‌های من است؛ گفتند: «نه نه» (طرفدارانش)؛ گفت که محاکمه‌اش تنها در دادگاه عدل الهی است. واکنشش به نگرانی طرفدارانش وقتی که پرسیدند آقای دکتر قرار است شما را محاکمه کنند؟ طرفدارانش جمع شده بودند تا برایش تولد بگ
یرند؛ بدون مشایی آمده بود اما تمام سخنرانی‌اش درباره بهار بود؛ کیک تولد نداشت؛ با خنده خطاب به طرفدارانش گفت که پول ندارد و شرمنده است که نمی‌تواند شامی بدهد. برعکس دست‌های هوادارانش به دعا بالا رفت. گفت «قرار ما بهاره»؛ برایش دعا کردند؛ مرد میدان 72، تولدش با شعار «یاور مهدی» آمد شروع شد و با شعارهای پیاپـی «مرگ بر امریکا» پایان؛ پلاکاردهایی که نوشته شده بود «ما همه احمدی‌نژادیم، ما را هم محاکمه کنید» شد عکس یادگاری حامیانش؛ باز نامه می‌گرفت و جالب بود که 10 دقیقه شروعی جشن تولد، در حالی که روی ماشین شاسی بلند سبز رنگش ایستاده بود، نامه‌ها را تک به تک باز می‌کرد و می‌خواند و به یکی هم گفت زود شماره‌ات را بنویس زیر نامه؛ یادگاری امضا می‌کرد؛ قاب عکس کادو می‌گرفت و شاخه‌های گل؛ می‌گفت من کوچیک شمام و جواب می‌شنید که ما خاک پای شماییم، آقای دکتر. وقتی «اعتماد» همان ابتدای برنامه از احمدی‌نژاد پرسید که مجوز دارد این تجمع، با خنده رو به مردم کرد و گفت اینها همه خودجوشند؛ هورای جمعیت. سخنرانی 45 دقیقه‌یی‌اش پر از کنایه بود؛ مخاطب‌هایش تیز می‌گرفتند و بعد جملات کلیدی‌اش هورا می‌کشیدند و کف می‌زدند؛ چه زمانی که بی‌محابا، مذاکره‌کنندگان را به فریب شیطان خوردن متهم کرد و چه زمانی که دعا کرد خدا دل‌های مردم را از عشق غیر بهاری خالی کند.

جملاتش پر بود از واژه انتظار و بهار و ظهور حضرت مهدی(عج)؛ دلتنگی مخاطبانش برای رییس‌جمهور شدن را این طور پاسخ می‌داد که امثال من زیاد می‌آیند و می‌روند، شما منتظر رجوع مهدی باشید. چندین بار فریاد از بین جمعیت برخاست که آقای دکتر می‌خواهند یارانه‌مان را قطع کنند و خندید و در پاسخ و یک بار جواب داد که شرمنده، دستم کوتاه است. همان جملات همیشگی فطرت انسانی و اینکه عطر بهار در عالم پیچیده و آن روز «خیلی نزدیک» است، وقتی هیجان را به جمعیت آورد که کنایه‌وار گفت: «برخی ظاهر را نگاه می‌کنند، حالا چهار نفر سوء استفاده می‌کنند، آن طرف‌تر دو نفر، به خاطر قدرت، همه‌چیزمان را می‌دهند که برود.» و تشویق هوادارانش؛ می‌گفت یعنی نمی‌دانند چرا اسراییل و اربابانش در کاخ سفید اینقدر عجله می‌کنند؟ چون سیل بهار در راه است. به مذاکرات ایران و امریکا، کنایه‌وار اشاره می‌کرد و می‌گفت برای این شیاطین اینقدر از داخل و خارج به مردم فشار می‌آورند که متوجه این پیام شدند: «بهار در راه است».

می‌گفت منظورش از شیطان داخلی و خارجی چیست، آدرس مستقیم نمی‌داد اما تاکید می‌کرد که این ساده‌لوحی است که فکر کنیم شیطان این گوشه و آن گوشه دنبال مسائل جزیی است؛ خیر شیطان عاقل است و با پیام بهار که همچون سیل خواهد آمد، مخالف است.

گفت روز نابودی شیطان روز ظهور امام زمان است و بزرگ‌ترین دشمنی شیطان با امام است و اتفاق ظهور؛ گفت شیطان همه جا هست حتی اینجا، طرفدارانش فریاد زدند. احمدی‌نژاد خندید و گذشت؛ گفت که کار شیطان تمام است، چون «بهار می‌آید». از طرفدارانش خواست از آمدن بهار مایوس نشوند، خواست که فکر نکنند که بهار نشدنی است؛ گفت اینها ترفندهای شیطان است. خنده حضار و تشویق‌هایشان وقتی برخاست که گفت: «خیمه شیطان همان جایی است که مردمش بیشتر بهار را می‌خواهند»؛ احسنت‌هایی که بلند می‌شد و شعارهایی که با بوی تندروی نسبت به دولت جدید از سوی حامیان داده می‌شد و دوربین‌ها تصویری که ضبط می‌کردند همان لبخندهای معروف احمدی‌نژادی بود. و یک جمله در واکنش به این احساسات ‌میهمانان جشن تولدش: «با همت شما بهار در دنیا حاکم می‌شود». «خدایا هر چه زودتر بهار حقیقی را برسان؛ ‌ای خدا توفیق بده امثال بنده فدایی بهار و ملت بهاری شویم و خدای بزرگ رهبری را در سایه بهار حفظ کن.» دست‌ها بعد از این دعای بهاری در پاییز میدان 72 پایین رفت؛ گفت قرار ما بهاره، دست تکان داد و بدرقه شد بین مردمی که می‌گفتند آقای دکتر سایت و روزنامه بزن و دکتر می‌پرسید من که بودجه ندارم. مثل برخی‌ها به خزانه وصل نیستم و می‌خندید. حال مشایی را پرسیدند، گفت «خوب خوب است»؛ حال دانشگاهش؟ با خنده جواب داد: «شکر خدا حالش خوبه و علائم حیاتیش عالیه». «احمدنژاد رو عشقه»، «‌نه سازش نه تسلیم، منتظر تو هستیم» هم شد بدرقه راه دکتر، وقتی انتهای کوچه رسید.[ جمعه 10 آبان 1392 ] [ 02:20 ق.ظ ] [ سعید دهقانی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

بک لینک